Menu

Hedelmäisiä ja raikkaita makuja Sinebrychoffin kevätuutuuksissa

Kevät tuo paljon herkullisia makuja Suomen suosikkijuomilta - muun muassa vadelmalonkeroa KOFF Long Drinkiltä, trooppisen hedelmäinen Karhu-olut, sitruunainen KOFF-olut ja mysteerimakuinen Battery. Monessa uutuudessa maistuvat hedelmät, marjat ja sitruksinen raikkaus! Kaikkien juomien tarkemmat tiedotteet ja kuvat löytyvät Sinebrychoffin uutishuoneesta: https://sinebrychoff.fi/newsroom/ - suorat linkit myös alla.

Oluet:

  • Karhu Nectaron IPA 5% on trooppisen hedelmäinen olut, jossa korostuvat uusiseelantilaisesta Nectaron-humalasta tutut nektariinin, persikan ja sitrusten aromit.
  • Karhu Juicy Lager 4,6% on eksoottisen mehuisa ja raikas lager, joka on viimeistelty trooppisten hedelmien maukkailla mauilla.
  • Lisäksi Karhu IPA uudistuu, aikaisemmin Karhu Ruis IPA:na tunnettu olut on nyt 6 % vahvuisena. Karhu-tiedotelinkki
  • KOFF Sitruunaolut 4,4 % on raikas makuolut, jossa on 4 % aitoa sitruunamehua - modernin vanhanaikainen KOFF-olut. KOFF-tiedotelinkki
  • Solmu Pale Ale 5,2% on humaloitu pintahiivaolut, jossa Pale Ale -tyylin humalointi tuo vahvan rungon oluelle. Sinebrychoff ja Solmu Brewery ja Solmu Pale Ale on panimoiden toinen yhteinen olut, joka on valmistettu Sinebrychoffilla. Solmu-tiedotelinkki
  • Playa de Brooklyn Lime Lager 4,8% on raikas ja mehukas limellä maustettu lager Brooklyn Brewery -panimosta – Suomi saa uutuusmaun ensimmäisenä USA:n ulkopuolella. Brooklyn-tiedotelinkki
  • Crisp Radler Mango-Passion 0,0 - yhdistää raikkaan alkoholittoman oluen sekä mangon ja passionhedelmän hedelmäisyyden. Lanseerattu jo vuoden alussa. Crisp-tiedotelinkki

Lonkerot ja juomasekoitukset:

  • KOFF Long Drink Tropical Lime-Mandarin-Kiwi 5,5% on raikas lonkero, jonka maku on yhdistelmä pirteää limeä, maukasta mandariinia, trooppista kiiviä ja katajanmarjaista giniä.
  • KOFF Long Drink Juiced Raspberry-Lemon 5,0% on vadelman- ja sitruunanmakuinen lonkero, joka saa makua vadelmamehusta sekä katajanmarjaisesta ginistä. KOFF Long Drink -linkk
  • Garage Vodka Lemonade Lime 4,1% on raikkaan kirpeä juomasekoitus. Maussa yhdistyvät sitruuna, raikkaan kirpeä lime ja aito vodka. Garage-tiedotelinkk
  • Breezer Pineapple 4,0% tuo suositun ananasmaun nyt juomasekoituksiin. Uutuus maistuu makealta ja maukkaalta ananakselta, ja siinä yhdistyvät makeus ja raikkaus. Breezer-tiedotelinkki

Siiderit:

  • Somersby Red Orange 4,5%  on raikas, veriappelsiinin makuinen siideriuutuus. Pirskahteleva Red Orange on sitruksinen maku, joka raikastaa kuumimmankin kesäpäivän.
  • Somersby Pear 0,0% on alkoholiton, raikas ja hedelmäinen päärynänmakuinen siideri – päärynä on Somersby-siiderien suosituin maku.
    Somersby-tiedotelinkki

Hard seltzerit:

  • Crowmoor Vodka Spritz Marvelous Mandarin 4,1% on raikkaan hedelmäinen, mandariininmakuinen hard seltzer.  Crowmoor-tiedotelinkki
  • Garage Hard Seltzer Lemonade Paradise Orange & Peach 4,5% - raikas ja kevyt maku, aitoa sitruunamehua, luontaisia aromeja, ei makeutusaineita, vain hiukan sokeria hedelmästä. Garage-linkki

Energiajuomat:

  • Battery Split on salaisen makuyhdistelmän pirskahteleva energiajuoma, Batteryn kevään ja kesän 2025 kausimaku.
  • Battery Juiced Euphoria on virkistävä sitruunan ja vadelmanmakuinen energiajuoma, joka sisältää 25 % hedelmämehua, 100 % makua ja juuri sopivasti energiaa. 
  • Battery Sugar Free Mango-Lime on sekoitus makeaa ja kirpeää - sokeriton energiajuoma, joka auttaa pitämään sinut aina terässä.
    Battery-tiedotelinkki
  • Monster Ultra Strawberry Dreams – mansikkainen, helposti nautittava Ultra on makea ja samalla hieman hapokas sokeriton energiajuoma.
  • Monster Juiced Rio Punch on trooppinen sekoitus eksoottisia makuja, vivahteita makeasta papaijasta, vaniljajäätelöstä ja jopa ripaus mustaherukkaa.
    Monster-tiedotelinkki

Virvoitusjuomat ja vedet:

  • Muumi 80 v. -juhlajuoma - makuna valloittava yhdistelmä makeaa vadelmaa sekä miellyttävän pehmeää päärynää. Etiketin kuvituksen on piirtänyt Tove Jansson. Muumi-tiedotelinkki
  • Schweppes Citrus Fruits Zero on virkistävä juoma, jossa maistuvat erilaiset sitrushedelmät (appelsiini, greippi, lime ja mandariini) sekä muut luonnolliset aromit.
  • Schweppes Lemon Zero – yhdistelmä neljää erilaista sitruunan makua: sitruuna, lime, japanilainen yuzu ja combava - yhdistelmä, joka antaa hedelmäisen ja raikkaan maun ilman katkeruutta.
    Schweppes-tiedotelinkki
  • Bonaqua+ Omena & Acai on poreilevan raikas juoma, jossa maistuvat herkullisen tuttu omena ja eksoottinen acai-marja. Lisäksi juomaan on lisätty B6-vitamiinia, mikä edistää hermoston normaalia toimintaa. Bonaqua-tiedotelinkki

Kaikkien juomien tarkemmat tiedotteet ja kuvat löytyvät Sinebrychoffin uutishuoneesta: https://sinebrychoff.fi/newsroom/

kohtuullisesti.fi

Lisätietoja: viestintäpäällikkö Timo Mikkola, Sinebrychoff, email: [email protected], tel: 040 830 7176

1819 perustettu Sinebrychoff on osa Carlsberg-konsernia ja valmistaa oluita, siidereitä, long drink -juomia, virvoitusjuomia, vesiä sekä energiajuomia. Sen tuotesalkkuun kuuluvat mm. Karhu, KOFF, Carlsberg, Battery Energy Drink, Monster Energy, Crowmoor sekä Somersby ja Coca-Colan yhtiön juomat, kuten Coca-Cola, Fanta, Bonaqua sekä Sprite.  Henkilöstön monimuotoisuus, vuorovaikutus asiakkaiden ja ympäröivän yhteiskunnan kanssa sekä vahvat tuotebrändit ovat kestävän kehityksen edistämisen lisäksi yhtiölle tärkeitä. Sinebrychoff valmistaa juomat 100 % uusiutuvalla energialla ja juomanvalmistus on hiilineutraalia. Alkoholin kohtuukäyttöä yhtiö edistää laajalla alkoholittomien oluiden valikoimalla. Käymme parempaan huomiseen.

sinebrychoff.fi – LinkedIn: Sinebrychoff - Facebook & Instagram: Sinebrychoff1819 - kohtuullisesti.fi